A2E, s.r.o. Vám predstavuje značku Kaufmann, výrobcu kvalitných stavbárskych nástrojov a jej ponuku ručných rezačiek na dlaždice rozdelených v radoch STANDARD, ROCK a PRO.

Spoločnosť KAUFMANN vznikla v roku 1957 v Rakúsku a už od 80. rokov sa zaoberá výrobou nástrojov pre stavbárov a obkladačov. Medzi tieto nástroje, ktoré môžete nájsť aj v našom e-shope kaufmann-tools.sk, patria aj ručné rezačky rady STANDARDROCK a PRO.

Všetky 3 rady rezačiek patria medzi profesionálne nástroje, čo znamená, že sú vyrobené z odolných materiálov a poskytujú vysoký komfort pri práci. Sú určené pre rezanie keramických, kamenných a sklenených dlaždíc.

  • Rad STANDARD ponúkame v dĺžkach od 630 mm do 1250 mm. Podstava je štandardne vyrobená z ocele, len pri dĺžke 630 mm môže byť vyrobená z hliníka.
  • Rad ROCK ponúkame v dĺžkach od 630 mm do 920 mm. Podstava je štandardne vyrobená z ocele, len pri najkratšom rozmere môže byť vyrobená z hliníka.
  • Rad PRO ponúkame v dĺžkach od 630 mm do 1550 mm. Podstava je štandardne vyrobená z ocele, len pri najkratšom rozmere môže byť vyrobená z hliníka.

Rezačky s dĺžkou 920 mm a viac môžu byť vybavené dvomi vodiacimi lištami a kolieskami, ktoré uľahčujú ich prenášanie.

Vďaka pevnej vodiacej lište, nastaviteľnému pravítku pre 90 a 45-stupňové rezy. Presnej a odolnej rezacej hlave s guličkovými ložiskami s nimi dosiahnete vždy presné rezy. Ich súčasťou je aj zamykateľná „lámačka” dlaždíc s tlakovou silou až 1000 kg s bezpečnostnými zarážkami. Rúčka s pogumovanou protišmykovou úpravou a plastové nožičky taktiež s protišmykovou úpravou zvyšujú komfort a výkonnosť pri práci. Pre ľahšiu prenášateľnosť má každá rezačka zamykací mechanizmus rezacej hlavy zabraňujúci pohybu pri manipulácii.


Medzi jednotlivými radmi rezačiek existujú aj rozdiely, ktoré zlepšujú výkonnosť a komfort pri práci a prenášaní. Meracie pravítko na rade STANDARD má dĺžku len 340 mm, zatiaľ čo pri radoch ROCK a PRO až 430 mm.

Porovnanie rezačiek - meracie pravitko

Rady ROCK a PRO majú rozdielny tvar uchytenia rezacieho kolieska, ktorý je navrhnutý pre čo najlepšiu viditeľnosť pri rezaní pravou rukou.

Porovnanie rezačiek - rezacie hlavy
Taktiež obsahujú bočné nastaviteľné podpery na rozšírenie a podopretie dlažby pri širšej dlažbe alebo pri diagonálnych rezoch a rúčku pre ľahšie prenášanie.

Porovnanie rezačiek - nastaviteľné podpery
 
Rozdiel medzi radmi PRO a ROCK je aj v tom, že pri ROCK-u sa reže smerom proti (ku) pravítku, kdežto pri rade PRO smerom od pravítka.
Porovnanie rezačiek - smer rezania
 
Tieto rezačky sú určené pre pravákov. Rezačky určené pre ľavákov majú označenie TWIST.
Spoločnosť A2E, s.r.o. Vám ponúka aj širokú ponuku príslušenstva a náhradných dielov Kaufmann, vďaka ktorým bude Vaša rezačka vždy pripravená na prácu.
Autor: A2E, s.r.o.

One thought on “Predstavujeme značku KAUFMANN a jej ručné rezačky.

  1. Ján says:

    Dobrý deň prajem.Kúpil som si rezačku obkladov Kaufmann TopLine Standard-630mm a som z nej dosť sklamaný. Pri väčšom rozmere obkladu,dlažby sa mi dosť často stáva ,že pri zarezaní a následnom rozlomení sa mi obklad,dlažba na konci odštiepy (cca 1cm v tvare V) . Buď je to na ľavej aj pravej stane rezu alebo iba na jednej.Keďže som si zakúpil profi náradie ,tak som očakával ,že to bude bezproblémove rezanie a nie trpnutie ako to dopadne na konci pri konečnom odlomení .Či znova nebude koniec odštiepeny v tvare V.Preto by som Vás rád poprosil o nejaké vyjadrenie alebo po prípade radu ,že kde je chyba a ako sa to dá vyriešiť .Za odpoveď vopred ďakujem.Ján

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *